Červen 2008

Nový shoot Evangeline

9. června 2008 v 10:35 Celebrity
Plním slib a přidávám novější shoot Evangeline L. (nebo aspoň nějaký, co neni na každým druhým blogu)

Karaoke na Roland Garros:)

8. června 2008 v 23:08 Tenis
I když nejste tenisový fanda, tak se koukněte:D je to sranda:D
Slavní tenisté si zazpívali karaoke na Roland Garros 2007

Ana vyhrála RG

8. června 2008 v 22:54 Tenis
Včerejší zpráva, ale to je jedno, prostě Ana Ivanović vyhrála Rolland Garros!
Hrála proti rusce Safinové, ta hrála dobře, ale nemá tolik zkušeností jako Ana, což asi rozhodlo:)
Tady jou fotky, nejdřív mix z kurtu v průběhu turnaje a potom fota z finále:)

Mix fotek z filmů

8. června 2008 v 21:51 Filmy/Seriály
Vybírala jsme známé filmy, nebo aspoň známé fotky z kultovních scén
Titanic (tohle znaj asi všichni:D)
Zbytek v článku

Další shoot Evangeline

5. června 2008 v 14:50 Celebrity
tohle je starší, časem se pokusim sehnat něco aktuálního, ale stejně...zbytek v článku

Vanessin photoshoot

5. června 2008 v 14:43 Celebrity
Ještě jsem to teda nikde neviděla, photoshoot je z téhle stránky
zbytek v článku

Salma v reklamě na Campari:)

5. června 2008 v 14:38 Celebrity
Zdroj fakt nevim, tohle se mi v počítači válí už dlouho


Moje oblíbená skupina:)

3. června 2008 v 17:54 About me
Snad sem ještě někdo vkročí.....

Barevná typologie

3. června 2008 v 17:52 Zajímavosti

JARNÍ TYP

  
Nažloutle zabarvené a jemné jsou všechny odstíny růžové a červené, jako např. broskvová, meruňková, lososová a korálová červeň. Ty jarnímu typu velmi sluší. Naopak v čistě růžové budou ženy tohoto typu vypadat bledě, a v namodralé letní červeni dokonce unaveně a nudně. Ženy s krémovou nebo lehce nahnědlou pletí vypadají velice dobře v barvě bílé vlny, v nazlátlých tónech velbloudí srsti a v měkké hnědi mléčné čokolády. Protože se pleť žen jarního typu většinou snadno opálí do zlatova, dělá mnohá z nich bohužel velkou chybu: zdůrazňuje opálení tím, že si vezme zářivě bílé šaty. Avšak v tomto případě nebude vypadat krásně hnědě, ale pergamenově a o řadu let starší. Naopak teplá hnědá, zlatobéžová nebo - když už to musí být barva kontrastní - jasná akvamarinová modř či modř světle tyrkysová dodají opálené pleti půvab, zajímavost a harmonii. Smetanově bílá barva vaječných skořápek se hodí k jarnímu typu mnohem lépe než tvrdá, studená, čistá bílá. Černá je pro jarní typ tabu (samozřejmě kromě malých doplňků, které mají ostatní barvy spíše zdůraznit). Nejtmavší barvy, které jarnímu typu sluší, jsou světlá námořnická modř, jemná fialová a teplá čokoládová hněď. A chce-li mít žena za každou cenu něco šedého pak by to měla být stříbřitě šedá, která jí velice sluší, každému jinému odstínu šedé by se měla vyhnout.
Škála světlých a jasných tónů vhodných pro jarní typ. Jde-li o pořízení základní garderoby, doporučují se především tři barvy: jasné šedomodré odstíny, meruňková ve všech odstínech a jemná barva velbloudí srsti. Vybledlým odstínům by se tento typ měl vyhnout.
Světlé a jemné barvy velbloudí srsti způsobují, že ženy jiných typů v nich vypadají nudně, avšak jarnímu typu velice sluší. Pro pořízení základní garderoby je tato barva vhodná téměř ve všech odstínech: lehce nazelenalém, nazlátlém nebo světlehnědém. Ke kombinaci se v zásadě hodí všechny barvy jarní stupnice. Zvlášť vhodné jsou barevné kombinace: šedomodrá a fialová, královská modř, béžově hnědá a šeříková, hnědá a okrová, žlutá, červená a bílá, bílá a zelená, májová zeleň a humrová červeň, nebeská modř a červená. Plášť v základní barvě velbloudí srsti (nazelenalý odstín) v kombinaci s nebeskou modří a fialovou (na sukni).
Meruňková jako základní barva je dost neobvyklá. Takovou extravaganci si mohou dovolit jen jarní typy - a také by to občas měly dělat. Kdo si z meruňkové nechce udělat základní barvu. Řada barevných kombinací meruňkovou vynikajícím způsobem zvýrazňují: barva velbloudí srsti a hnědá, světlehnědá, béžová a trochu barvy růžového dřeva, světlá a tmavofialová, šedomodrá, královská modř a okr, nebeská modř (samotná), bílá, stříbřitě šedá a zelená, červená a bílá. Kombinovat lze ovšem všechny další odstíny jarní stupnice.
Meruňková jako dominantní barva, její svěžest je ztlumena matnou barvou velbloudí srsti. V tom případě je dovoleno přidat i černou, které se jinak vystříháme.
Ideální kombinace dvou základních barev do šatníku jarního typu: světle modrý kostým, plášť v barvě velbloudí srsti a k tomu krásná zářivě bílá halenka.
Bledě modrá s nádechem šedé je poměrně neutrální barva, ale jarnímu typu mimořádně sluší. Jako základní barva v šatníku se tato jemná modř hodí už proto tak dobře, že ji lze výborně kombinovat a obměňovat: kombinace okrové, bílé a hnědé, hnědé a béžové, tři odstíny fialové, fialové a barvy růžového dřeva, humrové, tyrkysové a bílé, stříbřitě šedé, královské modři a nažloutlé, májové zeleně a bílé, ostatní barvy jarní stupnice lze samozřejmě také kombinovat.
Z bílých odstínů jsou pro vás nejvhodnější ty slabě nažloutlé, teplé, krémové odstíny.

LETNÍ TYP

Letní typy mohou barvami hýřit, pokud působí chladně. Jejich většinou výraznějším pigmentem obdařená pleť po intenzivnějších tónech přímo volá. Zářivá barva rtěnky a lesklé barvy pro make-up na očích působí jako ušlechtilý kontrast k popelavě světlým nebo hnědým vlasům. Ženy ledního typu mohou snáze než jiné působit jednou velice přirozeně a sportovně (pouze s trochou denního krému a rtěnkou) nebo vysloveně elegantně (s přepudrovaným make-upem a pečlivě nalíčenými rty).
Některé letní typy vypadají skvěle v tzv. francouzském make-upu: je to jen trochu růže, trochu pudru a zářivě červené rty. Růž musí samozřejmě být ve chladném odstínu jako rtěnka a nikdy by neměl být výraznější než ona. Použije-li žena letního typu příliš mnoho růže a výraznou rtěnku, působí přemalovaným dojmem. Některé ženy tohoto typu dávají dokonce přednost zvláštnímu zdůraznění očí a jen velice jemné barvě rtěnky.
Letní typy, jejichž oči jsou šedomodré nebo šedohnědé, mají k dispozici celou paletu barev. Vždy by ale měly volit chladnější odstíny: tedy kouřově hnědou místo nugátové, fosforově žlutou místo žluti vaječného žloutku. Ostatně náznak jedné teplé barvy v souhře s chladnými neškodí, je důležité, aby barvy na okraji víček, tedy nejblíže panenkám, pocházely ze správné stupnice.

PODZIMNÍ TYP

Podzimními barvami můžeme plýtvat. Všechny jsou teplé, většina z nich zemitá, s jakoby zlatistvým nádechem, jiné zase plné a jasné. Podle toho, zda má žena podzimního typu pleť světlou, slonovinovou nebo spíše živější broskvovou, lze z barevné škály vybírat jemné i jasné barvy. Ideální pro všechny podzimní typy jsou teplé tóny hnědé - od barvy šampaňského, přes zlatobéžovou, rezavou až po nejtmavší čokoládovou. Všechny zlaté a narudlé odstíny hnědé vypadají na ženě tohoto typu výborně a způsobují, že její pleť přímo zazáří. Vyvarujte se však šedohnědé barvy - v té byste vypadala bezkrevně a unaveně. Také poměrně živá modrozelená, která bohužel řadu žen podzimního typu přitahuje, je určena výhradně letnímu typu a nosit byste ji neměla. Místo živě bude totiž na vás působit křiklavě. Přitom právě pro podzimní typ je k dispozici řada zelených odstínů, ve kterých žena vypadá vysloveně atraktivně a působí harmonickým dojmem: slunná hráškově zelená, olivová, světlá i sytá barva khaki, petrolejová, ruská zeleň a tmavá jedlová zeleň. Pro podzimní typ se hodí i ušlechtilé odstíny mléčného jadeitu, sytého i tmavého tyrkysu a přirozeně všechny načervenalé modré, od švestkové po modrofialovou. Podzimní typy jsou jediné, které vypadají výborně v zářivé oranžové, vyhnout by se však měly všem výrazným růžovým odstínům.
Odstíny růžové a červené, které se hodí k podzimnímu typu, jsou vždy teplé (jako např.lososová a meruňková, červeň vlčího máku, rajských jablíček a mědi). Také tak "choulostivé" barvy, jako je hořčicová nebo trochu do červena hrající barva kukuřice, byly zdá se, vynalezeny výhradně pro podzimní typ. Zatímco všechny ostatní ženy by v těchto barvách vypadaly žlutě a nemocně, podzimní typ v nich přímo rozkvétá. Ten se naopak musí vyhnout černé a čistě bílé - tmavá čokoládově hnědá a lomená bílá jsou vhodnější.
Řada tlumených odstínů mezi zelenou a hnědou, kterou známe po jménem "khaki", se nejlépe hodí jako základní barva šatníku podzimního typu. Khaki jako barva ustupuje spíše do pozadí, o to více však může zazářit pleť a barvy doplňků. Několik odstínů z podzimní škály barev, které vedle barvy khaki vypadají zvlášť dobře: tomatová červeň a měď, humrová červeň a bílá barva přírodní vlny, ostružinová, švestková a trochu zlatožluté, zlatožlutá a petrolejová, rezavá, rákosově zelená a broskvová, broskvová, modrofialová a červená, červená, hnědá a trochu barvy přírodní vlny.
Bílá - pro vás: s teplým nádechem, tedy bílá barva přírodní vlny, krémově bílá, lehce nažloutlá smetanově bílá a lomené tóny barvy slonoviny a vaječných skořápek.
Podzimní typy, které si oblíbily modrou barvu, najdou v petrolejových odstínech ideální a vysoce atraktivní barvu pro základ garderoby. Nazelenalá modř vypadá k narezlým vlasům přímo rafinovaně. Petrolejová barva není právě skromná a musí se kombinovat s něčím výrazným. Například s drzou oranžovou, s hnědou a broskvovou, s rezavou a rákosově zelenou, s khaki a měděnou, s bílou barvou vlny, ostružinovou a hnědou, se světlehnědou a tomatově červenou, měděnou a švestkovou a se všemi odstíny, které podzimní škála nabízí.
Rezavohnědá je barva, která většině podzimních typů sluší nejvíce. Harmonuje s medově zbarvenými vlasy, hodí se výborně jak ke slonovině, tak i k broskvové pleti. A co je důležité, dá se kombinovat s mnoha dalšími podzimními barvami. Několik příkladů: švestková a hnědá, modrofialová s množstvím oranžové a trochou bílé barvy přírodní vlny, barva velbloudí srsti se zelenou barvou rákosí, tmavá a světlá petrolejová s barvami broskve, jedlová zeleň s mechovou zelení, červená se žlutou a trochu špinavě bílé, hnědá s ostružinovou. Rezavohnědá je barva, po které jako po základní sáhne řada žen podzimního typu zcela instinktivně. Tmavá rezavá červeň přímo kvete v kombinaci se zářivou rezavočervenou a sytě fialovou. Hodí se ke všem teplým a jakoby do zlatova hrajícím tónům barevné škály.
Petrolejová je jako základní barva pro podzimní typ mnohem vhodnější než obvyklá námořnická modř. Vyžaduje ovšem kombinaci se sytými barvami, jako je oranžová a žlutá.
Odstíny khaki, modrozelená a přesto teplá petrolejová, načervenalá hnědá a zlatě rezavá jsou ideální základní barvy pro podzimní typ. Khaki, ať už ve tmavém odstínu nebo velice světlá jako na kalhotách, je velmi vhodná pro základní barvu podzimního typu. Dobře se snáší (a dokonce to potřebuje) se sytějšími barvami, jako např. oranžovou, zlatožlutou nebo červenou.

ZIMNÍ TYP

Vaše barvy jsou nejjasnější a nejchladnější ze všech. Jsou to přirozené barvy žen zimního typu. Všechno, čeho se ostatní typy musí vyvarovat, zimnímu typu sluší, jako například ostře bílá s černou. Tento typ ožívá v kontrastech - mezi barvou pleti a vlasů i mezi barvou bělma a očních panenek. Řada žen zimního typu také instinktivně zvýrazňuje tento kontrast správnou volbou barev šatů. Bohužel však jich také mnoho inklinuje celý život ke zcela nevhodným teplým a zemitým barvám podzimu. To se stává zvláště tehdy, když se nechají svést k nesprávnému úsudku proto, že mají tmavé vlasy a oči a olivově zbarvenou pleť. Teplé barvy pak způsobí, že jejich pleť vzbuzuje nažloutlý dojem! Sytá rubínová nebo šarlatová červeň (nikdy tomatová červeň) je pro zimní typ vysloveně vhodná a potrhuje jeho přednosti. Hodí se k němu všechny syté růžové a azalkové tóny stejně jako chladná světlá i tmavofialová. Jestliže má žena zimního typu v oblibě zelenou, nikdy nesmí volit vybledlé, tlumené nebo nažloutlé odstíny, ale vždycky jasné a výrazné. A musí-li si už pořídit něco hnědého, pak jen ten nejtmavší a nejchladnější působící odstín hořké čokolády. Všechny odstíny sytě modré - například modř hořců či azurová modř - se k zimnímu typu výborně hodí, zatímco ženy ostatních typů tento barevný tón přímo ubíjí.
A ještě něco ke světlejším barvám: pokud nejste dramatický, ale spíše jemný a křehký zimní typ inklinující k pastelovým barvám - sáhněte po nich! Vaše barevná stupnice obsahuje celé množství pastelových odstínů, ale všechny, od šedé přes růžovou po žlutobílou jsou jasné a skutečně velice světlé.
K zimnímu typu se hodí černá (a nejen tehdy, když je to právě módní). Černá a tmavý antracit jsou proto ideálními základními barvami v šatníku tohoto typu. Co vedle toho vypadá vzrušivě, je třešňová červeň. Žena, která chce být trochu konvečnější, volí tmavomodrou a námořnickou modř. I to je pro zimní typ správná volba.
Černá je ideální základní barva v šatníku žen zimního typu. Jen jim černá, ať už sama nebo v kombinaci, skutečně velmi sluší. Kromě toho černá zdůrazňuje všechny další použité zimní barvy, a také to je pro zimní ty velice vhodné. Řada barevných kombinací přímo stvořených pro černou, která naopak ostatní použité barvy efektně potrhuje: sytě růžová (sama), žlutá s šedou a červenou, ledově žlutá a růžová, fialová s bleděfialová a ledově žlutou, indigová s oranžovou a šedou, lahvová zeleň s azurovou, ledová zeleň s jadeitovou. Černá je dominující základní barvou pro zimní typ zvláště pro večer. Efektně působí v kombinaci se zářivě růžovou.
Tmavomodrá barva noci je ideální základní barvou v šatníku žen zimního typu. Skvěle jim sluší a lze ji kombinovat skoro se všemi ostatními zimními barvami. Výsledek bývá neuvěřitelně efektní. Několik příkladů barevných kombinací s tímto odstínem: trojice červená-bílá-zelená, sytá růžová s jedlovou zelení, klasická kombinace červené a bílé, tmavá a světle fialová s trochou žluté, jemná ledově růžová s tmavohnědou a stříbřitě šedou, svěží májová zeleň se smaragdovou, stříbřitě šedá se sytou žlutí a troškou ledově růžové. Blejzr v základní modré barvě noci, nadčasový, sportovní, kombinovaný s bílou, s proužky námořnické modré a s červenozelenou ozdobou.
Zářivě červená vypadá jako základní barva velice nápaditě. Je však vyhrazena výhradně pro zimní typ. Vždy je důležitá kombinace s další sytou barvou - se zelenou. Zářivou červeň jako základní barvu si může dovolit jen zimní typ, protože kontrast tmavé a světlé, kterou se tento typ vyznačuje, výrazně zdůrazňuje. Jemné přírodní barvy jarního a letního typu by velké červené plochy přímo ubíjely a podzimní typy by se vydávaly v nebezpečí, že by v červené působily příliš laciným dojmem. Jen zimní typ si může dovolit takovou barvu a dokonce ji ještě kombinovat například se zelenou, s šedou, černou a ledově modrou, s fialovou a růžovou, s bílou, žlutou a fialovou, s černou a stříbřitě šedou, s azurovou, tmavomodrou a ledovou žlutí, s černohnědou a pískovými odstíny.
Pro vás by mělo platit, že bílou byste měla vybírat jen tu s chladným odstínem, jasná, chladná bílá je pro vás nejvhodnější, i když můžete nosit i lomenou bílou barvu přírodní vlny.

Krásné video

2. června 2008 v 15:40 Zajímavosti
Prostě, ta ženská nemá ruku a tomu chlapovi chybí noha. Předváděj fakt úžasnej tanec, určo se na to koukněte

Kolik měří celebrity II.

2. června 2008 v 15:27 Zajímavosti
Další várka
Jamel Debbouze (ten architekt z Asterixe a Obelixe mise Kleopatra)- 165cm (menší než já)
Patrick Depmsey- 179cm
Danny DeVito- 152cm
Leonardo DiCaprio- 183cm
Carmen Elektra- 165cm
Colin Firth- 187cm
Megan Fox- 168cm
Melanie Griffith- 176cm

Leonardo da Vinci

1. června 2008 v 18:47 Umění
Tak teda něco o jeho životě a zajímavosti, dlouhý životopis stejně nebude nikdo číst:D
Byl nemanželským synem notáře Sera Piera a venkovanky Catariny. Otec jej ale uznal za vlastního a zajistil mu všeobecné vzdělání. O jeho dětství se nedochovaly žádné zápisy, a tak se o jeho mladických letech můžeme pouze dohadovat. O mladém Leonardovi se ví jen tolik, že byl příjemného vzhledu a tak silný, že mohl ohýbat železné pruty.
Do této doby odkazuje i sen o jestřábovi, který měl napadnout Leonarda v kolébce, a jemuž věnoval celou knížku Vzpomínka z dětství Leonarda da Vinci zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud.
Dalším pravděpodobným příběhem z dětství je příhoda s kusem hrubého prkna, které dal jakýsi kupec Leonardovu otci, aby na něj vymaloval třeba srdce. Leonardo však tuto trivialitu odmítl a údajně ho vyšperkoval dokonalými zobrazeními mýtických oblud, jichž se všichni báli. Ser Piero pak s velkým výtěžkem prodal tuto malbu židovi a původnímu kupci dal pouťovou kresbu srdce, čehož si ten chudák ani nevšiml.
Nějaké jeho citáty:
 • Je lepší něco tvořit než se něco učit. Tvořivost je podstatou života. (to je pravda, to by měli vidět profesoři)
 • Nejrychleji se rodí strach.
 • Ten, kdo si přeje zbohatnout za den, bude za rok viset.
 • Žádný člověk není takový hlupák, aby nedosáhl úspěchu alespoň v jedné věci, je-li vytrvalý.
 • Chval přítele veřejně, ale kárej ho mezi čtyřma očima.
 • Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.
 • Čím temnější je nebe, tím světleji vyvstanou hvězdy.
 • Překážky mě nemohou zničit. Každá překážka ustoupí před pevným rozhodnutím.
 • Neděláš dobře pokud chválíš něco, čemu nerozumíš, ale horší je, když to haníš.
 • Nic velikého nedokáže umělec, který sám o sobě nepochybuje.
 • Domníval jsem se, že se učím žít, ale mezitím jsem se učil, jak umřít
Tak teď konečně ty obrazy:
tenhle nahoře je můj nejoblíbenější:D
No a nejznámnější......Mona Lisaaaaaaaaaa!

Katherine Heigl- shoot

1. června 2008 v 17:28 Celebrity
hmmm, ve spodním prádle...